Keiser – “must have” dla każdego klubu

Sean Garner, Menʼs Health Fitness Advisor, jedna z najbardziej wpływowych osób związanych z branżą fitness, stwierdził: „Keiser zdecydowanie zmienił sposób, w jaki podchodzę do treningu, ponieważ pokazuje mi, co jest faktycznie możliwe. Gdybym wyposażał własny klub, sięgnąłbym po sprzęt Keisera. Powiem więcej – Keiser jest MUST HAVE dla każdego klubu”.

Fenomen Keisera

Co takiego jest w tym sprzęcie, że już jakiś czas temu opuścił swoją „niszę” jaką jest trening dla sportowców wyczynowych? Aktualnie ponad 80 proc. najlepszych zawodowych drużyn różnych dyscyplin na całym świecie używa Keisera! Keiser śmiało wszedł w rynek rehabilitacji, a następnie w trening służb specjalnych takich, jak straż pożarna, policja, jednostki Navy Seals czy NASA. Ale na tym nie koniec. Keiser zadomowił się także w treningu funkcjonalnym.
Teraz coraz szerzej i odważniej wchodzi do tradycyjnych klubów fitness na całym świecie.


Sprzęt amerykańskiej firmy Keiser to oferta narzędzi treningowych obejmujących sprzęt siłowy, sprzęt cardio z pomiarem mocy oraz różnorodne rozwiązania dla zróżnicowanych, często niezwiązanych ze sobą, grup użytkowników o różnym stopniu zaawansowania, począwszy od amatorów dopiero rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną, poprzez społeczność tzw. „sunday warriors”, trenerów różnych dyscyplin sportowych, a kończąc na specjalistach z dziedziny rehabilitacji czy zajmujących się treningiem osób starszych (65+).


Slogan reklamowy firmy Keiser brzmi: Keser…because „good enough” isn’t. Oznacza to, że szczególny fokus firmy Keiser na poprawę wyników trenującego zaowocował opracowaniem produktów mających zrewolucjonizować rynek. Tradycyjne maszyny siłowe oraz wolne ciężary pozwalają osiągać pewne wyniki. Jeśli jednak chodzi o możliwości ich wykorzystania, to można śmiało powiedzieć, że osiągnęły już one swoje granice. Rozwiązania Keisera stanowią fundamentalną zmianę w podejściu do wyzwań stojących przed trenującymi. Co za tym idzie umożliwiają przekroczenie pewnego status quo.

Opór pneumatyczny

Keiser zastosował w urządzeniach siłowych, zamiast tradycyjnych stalowych stosów z obciążeniem, system oporu pneumatycznego. Urządzenia te – będące odpowiednikami mniej lub bardziej tradycyjnych maszyn siłowych – są podłączone do kompresora. Ustawienie oporu odbywa się w nich poprzez dwa przyciski umieszczone zazwyczaj w uchwytach dla dłoni.

Właśnie dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii oporu pneumatycznego, eliminującej inercję obciążenia podczas wykonywania szybkich ruchów, mięśnie ćwiczącego pozostają cały czas aktywne i zaangażowane, niezależnie od zakresu wykonywanego ruchu jego prędkości i przyśpieszenia, a także jego płaszczyzny.

Jednocześnie, radykalnie zostaje zmniejszona szkodliwa reakcja obciążenia działająca na mięśnie, tkankę łączną oraz stawy. Pozwala to na utrzymywanie nawet ostrej dyscypliny treningowej przy jednoczesnym zapewnieniu poziomu bezpieczeństwa nie spotykanym przy tradycyjnych metodach treningu siłowego.

Mówiąc wprost, rozwiązanie Keisera umożliwia nie tylko bardzo efektywny trening siły, ale także trening szybkości, a co za tym idzie także trening mocy.

Dlaczego trening mocy jest taki ważny?

Trening mocy to ważny komponent treningu siłowego. Czasami wręcz najważniejszy, gdy jakość tej cechy decyduje o wynikach w danej aktywności sportowej czy ruchowej, nawet tej codziennej (trening motoryczny i funkcjonalny).

Aby wytłumaczyć, na czym polega problem z tradycyjnym sprzętem siłowym, zarówno z maszynami, jak i wolnymi ciężarami, potrzebne jest trochę teorii. Otóż KILOGRAM NIE ZAWSZE JEST RÓWNY KILOGRAMOWI!

Cdn.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *