Keiser – strategiczny partner

Wiemy już, że porzucenie tradycyjnego obciążenia grawitacyjnego na rzecz oporu pneumatycznego Keiser’a daje nam praktycznie same korzyści.

Grupy docelowe

Treningi na sprzęcie wyposażonym w takie rozwiązanie są nie tylko bezpieczne i wydajne, ale też niezwykle wszechstronne. Bo, jak wspomnieliśmy wcześniej, każda maszyna to co najmniej pięć funkcji w jednym urządzeniu. A to z kolei oznacza, że sprzęt ten może być bardzo efektywnie wykorzystywany przez szerokie spektrum użytkowników. Przykładowo należą do nich:

 • Amatorzy – typowi użytkownicy strefy siłowej klubów fitness niezależnie od posiadanych warunków fizycznych, wieku czy stopnia zaawansowania;
 • Tzw. „Sunday Warriors”;
 • Osoby amatorsko uprawiający różne dyscypliny sportowe, dla których ważny jest nie tylko trening wytrzymałości, ale także i może przede wszystkim, trening mocy i prędkości;
 • Sportowcy wyczynowi z różnych dyscyplin;
 • Przedstawiciele różnych zawodów, jak np. strażacy, żołnierze, ratownicy, itp.;
 • Osoby będące w trakcie rehabilitacji ruchowej – w tym także sportowcy;
 • Seniorzy uczestniczący w programach typu „Anti Aging”.

Miejsca

Określiliśmy grupy użytkowników sprzętu Keiser, a teraz przejdźmy do miejsc gdzie, się go najczęściej wykorzystuje.

 • Kluby fitness
  Czy można sobie wyobrazić typowy klub, którego strefy siłowe, funkcjonalne, treningu personalnego, HIIT oraz treningu obwodowego prawie w całości wyposażono w sprzęt marki Keiser? Jak najbardziej! Przecież poszczególne pneumatyczne maszyny siłowe Keiser łudząco przypominają swoje tradycyjne odpowiedniki z oporem grawitacyjnym. Użytkownicy chętnie i bez problemu się na nie przesiądą, od razu doceniając jakościowy skok poziomu wykonywanych ćwiczeń. Dodatkowo, niezwykle istotnym bonusem jest możliwość bardzo znacznego wyjścia poza dwie kategorie treningów wykonywanych na klasycznych maszynach oporowych – tj. siły i kształtowania sylwetki.
 • Studia treningu personalnego
  Tutaj zdecydowanie królują urządzenia Functional Trainer.
 • Kluby sportowe
  Urządzenia marki Keiser zadbają o przygotowanie siłowe, wytrzymałościowe i motoryczne.
 • Centra rehabilitacji
  W tym także ośrodki medycyny sportowej (dla przypomnienia – maszyny Keisera oferują praktycznie zerowe obciążenie początkowe oraz możliwość jego zwiększania o zaledwie 0,1 kg).
 • Siłownie korporacyjne
  Można w nich wykonywać także zaawansowane treningi pod kątem potrzeb/zastosowań zawodowych.
 • Siłownie domowe i wiele innych.

HITT i trening obwodowy

Warto w tym miejscu zaznaczyć fakt, sprzęt siłowy z oporem pneumatycznym Keiser wprost idealnie nadaje się do bardzo popularnych w klubach fitness treningów HIIT – High Intensity Interval Training (polegających na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku z krótkimi okresami wysiłku o poziomie umiarkowanym) oraz treningu obwodowego,

W przypadku treningu obwodowego wykorzystuje się dokładnie te same typy maszyny które znajdują się na siłowni. Nie trzeba kupować i instalować specjalnych zestawów przeznaczonych tylko do tego celu. Poza planowanymi zajęciami będą one wykorzystywane przez członków klubu jako „zwykłe” maszyny siłowe.

Co istotne, na tym samym zestawie urządzeń możliwe będą następujące po sobie np. zajęcia dla seniorów oraz mordercze treningi mocy dla miłośników sportów ekstremalnych. Obwód można uzupełnić sprzętem cardio także firmy Keiser – np. mobilnymi rowerami i trenażerami eliptycznymi do zajęć grupowych klasy „Heavy Duty” (również wyposażonymi również w pomiar mocy).

W wielu krajach sprzęt Keiser stanowi nieodłączny element klubów fitness. Aktualnie nie są wyjątkiem kluby/studia, w których Keiser jest podstawowym wyposażeniem stref: siłowej, funkcjonalnej, treningu personalnego oraz obwodowego. Tak więc w tym przypadku, Keiser staje się wręcz strategicznym partnerem tych klubów zapewniając nowoczesne rozwiązania treningowe dla szerokiej grupy dotychczasowych i potencjalnych klientów. Tym samym staje się dla klubu silnym narzędziem przewagi konkurencyjnej na coraz trudniejszym rynku.


Cdn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *