Trening cardio made by Keiser

Firmę Keiser znamy głównie z produkcji sprzętu siłowego z oporem pneumatycznym. Ale na tym jej oferta się nie kończy. Już od wielu lat opracowuje i wprowadza na rynek także sprzęt cardio.

Trzeba zaznaczyć, że podobnie jak w przypadku maszyn siłowych, jest to sprzęt produkowany nie w Azji. Powstaje w Stanach Zjednoczonych, co jest niemal wyjątkiem wśród konkurencji. Dzięki temu zapewniono całkowitą kontrolę nad jego procesem produkcji i montażu, a finalnie – nad jego jakością. O skali produkcji może świadczyć liczba dostarczonych na rynek cykloergometrów, która przekroczyła do tej pory 400.000 sztuk!


Wszystkie urządzenia Keiser cardio wyposażono, jak i maszyny siłowe, w pomiar mocy. Pomimo kompaktowych rozmiarów należą one do grupy sprzętu „heavy duty” przeznaczonego do nawet najbardziej wymagających treningów w zastosowaniach komercyjnych. Generalnie, chociażby z uwagi na jego mobilność, sprzęt ten przeznaczony jest głównie do treningu grupowego, obwodowego oraz HIIT. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać go jako typowy sprzęt cardio w klubach fitness czy w warunkach domowych.

Aktualnie linia cardio firmy Keiser składa się z czterech rodzajów urządzeń. Są to:

Cykloergometry M3i i jego wersja M3

Trenażer M3i TBT (Total Body Trainer)

Trenażery eliptyczne M5i i jego wersja M5

Trenażery M7i Total Body Recumbent Stepper i jego wersja bez siedziska

Każdą maszynę standardowo wyposażono w komputer pozwalający na jednoczesny odczyt  wielu parametrów treningu. Urządzenia oznaczone w nazwie literą ”i” posiadają dodatkowo system Bluetooth oraz otwarty interfejs API (Interfejs Programowania Aplikacji). Dzięki temu możliwa jest współpraca z urządzeniami zewnętrznymi, aplikacjami oraz platformami sprzętowo/programowymi zarówno własnymi (opracowanymi przez firmę Keiser), jak i wielu innych firm zewnętrznych.

Cdn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *