Keiser – sprzęt cardio cz. 2

Jak pisaliśmy w poprzednim artykule, firma Keiser zapewnia różnego rodzaju rozwiązania programowo-sprzętowe, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie sprzętu cardio.

Jeśli chodzi o odczyt, rejestrację, czy analizę parametrów treningu, jak i bieżącą kontrolę jego przebiegu, to można wyróżnić kilka poziomów zaawansowania.

Trening indywidualny z wykorzystaniem komputera

Komputer jest standardowym wyposażeniem urządzeń cardio. I tak np. w przypadku cykloergometru komputer ten pozwala na odczyt m.in. mocy, kadencji, pomiaru tętna (z pasa telemetrycznego), czasu, dystansu, ustawienia poziomu oporu magnetycznego. Jego konsola nie posiada żadnych przycisków i dzięki temu jest trwała oraz odporna na pot. Wszystkie parametry wyświetlane są na jednej odsłonie ekranu. Konsola wyposażona jest w czujnik światła. Podświetlenie włącza się automatycznie zależności od warunków panujących w pomieszczeniu.

Trening z wykorzystaniem komunikacji przez Bluetooth, urządzeń mobilnych oraz innych urządzeń zewnętrznych

Dotyczy to maszyn cardio z oznaczeniem literą „i” w nazwie, wyposażonych w odpowiednio rozbudowany komputer.

 • Trening indywidualny z użyciem bezpłatnej aplikacji mobilnej Keiser M Series.
  Aplikacja ta rejestruje i analizuje na bieżąco przebieg treningu oraz pozwala na jego raportowanie. Dzięki danym zbiorczym uzyskuje się informacje nt. progresji wyników w przedziale czasowym. Użytkownik posiada także dostęp do różnych gotowych programów treningowych tworzonych i rozwijanych przez Master Trenerów firmy Keiser. Ma też możliwość wykonywania testów FTP (Funkcjonalnej Mocy Progowej). Aplikacja umożliwia współpracę z platformami firm trzecich jak np.: Zwift, Peloton, Wahoo, Rouvy, Spivi, BKool, TrainerRoad, mPaceline, ImPowered, Tacx Training, Kinomap.


 • Trening z wykorzystaniem autorskiej platformy firmy Keiser The Ride (Indor Cycling). Obsługuje ona różnorodne wirtualne zajęcia Indor Cycling’u przeznaczone zarówno dla osób indywidualnie ćwiczących np. w domu jak i grupowo w fizycznie istniejącym studio/ klubie – https://www.keiser.com/lp/the-ride-studio
  Prowadzącymi są certyfikowani instruktorzy firmy Keiser. Usługa ta jest odpłatna.


 • Wirtualne zajęcia indywidualne i grupowe.
  Np. Indoor Cycling, treningi kolarskie, wyścigi/współzawodnictwo między osobami będącymi fizyczne w oddaleniu wraz z wizualizacją 3D w czasie rzeczywistym, zdalne uczestnictwo w zajęciach grupowych) z wykorzystaniem platform i rozwiązań programowo-sprzętowych najbardziej liczących się firm trzecich jak np. Bkool, Spivi (i pozostałych – takich jak wymienione w punkcie 1.)


 • Trening grupowy w klubie z wykorzystaniem bezpłatnych, mobilnych aplikacji firmy Keiser – M Series Group oraz M Series Instructor.
  Dotyczy maszyn M3i Indoor Bike, M5i Strider Elliptical oraz M3i Total Body Trainer.

  M SERIES GROUP APP
  Tak w skrócie – aplikacja ta “zbiera” w czasie rzeczywistym informacje nt. bieżących wartości parametrów treningu każdego uczestnika zajęć grupowych. Następnie analizuje je i przerabia w odpowiedni sposób. Na końcu strumieniuje do dużego monitora klubowego lub projektora, na których są one zbiorczo wyświetlane.

  M SERIES INSTRUCTOR APP
  Aplikacja ta jest przeznaczona dla trenera/instruktora, który niejako “widzi” wszystkie rowery (komunikacja jest dwustronna). Może ona w różny sposób raportować na bieżąco wyniki uczestników zajęć, a finalnie po prostu ich motywować poprzez np. różne formy zabawy i współzawodnictwa zadawane przez prowadzącego. Trener może także wykonywać indywidualne testy FTP.
 • Trening grupowy w fizycznie istniejącym studio/klubie z wykorzystaniem platform i rozwiązań programowo – sprzętowych najbardziej liczących się firm trzecich.
  Mowa tu np. o Spivi, MyZone, IQNiter. W tym przypadku mamy dodatkowo dostęp do wszystkiego, co jeszcze wymyślono (poza firmą Keiser) w m.in. dziedzinie szeroko pojętego Indoor Cycling’u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *