Pavigym – podłoga inna niż wszystkie

Pavigym, wiodący producent podłóg sportowych i systemów interaktywnych dla branży gym & health, to kolejna marka z naszego portfolio. Bardzo ciekawa jest historia jej powstania i rozwoju.

Początki

W 1962 roku pochodzący z małej hiszpańskiej wsi, świeżo upieczony inżynier mechanik Pedro Raquena rozpoczął staż w niemieckim koncernie Bayer AG. Tam poznał niektóre aspekty zastosowań tworzyw sztucznych przy produkcji obuwia. Wkrótce, po powrocie do kraju założył swoją własną firmę. Jego ambicją stało się rozwijanie technologii i produkcja najwyższej jakości, innowacyjnych spodów obuwniczych przeznaczonych do zastosowań w profesjonalnym sporcie. Partnerstwo z takimi gigantami, jak Reebok i Nike pozwoliło na bardzo dynamiczny rozwój firmy.

Od obiektów hodowlanych do branży fitness

W 1990 roku, widząc pewną lukę na rynku, przedsiębiorstwo Raquena podjęło decyzję o przebranżowieniu. Zaczęto wytwarzać maty i wykładziny podłogowe do obiektów hodowlanych dla firmy Alfa Laval, światowego lidera w branży przetwórstwa mleka.
Rok 1996 przyniósł kolejny zwrot o 180 stopni. Właściciel wraz z synem postanowili połączyć swoje wieloletnie doświadczenie w zakresie wytwarzania elastycznych materiałów zapewniających doskonałą przyczepność oraz kontrolowane pochłanianie energii (amortyzację), jak i jej zwrot. Rozpoczęli – już jako marka Pavigym – produkcję profesjonalnych podłóg sportowych dla szybko rozwijającego się rynku fitness. Rynku, który w tym czasie wykorzystywał głownie dywanowe wykładziny podłogowe lub zwykłe linoleum.

Innowacyjny system oznaczeń

W 2008 roku Pavigym wprowadził pierwszy na świecie, innowacyjny system oznaczeń (markerów) oraz metodę ich tworzenia. Odbywało się to nie poprzez malowanie, lecz poprzez wycinanie wzorów i wprasowywanie odpowiednich elementów w innych kolorach. W ten sposób podłogi w klubach przekształcały się z pasywnych w aktywne (Flooring Solutions 2.0). Wymagało to utworzenia działu edukacji przygotowującego odpowiednie programy treningowe oraz szkoleń dla klientów, jak używać tych podłóg np. w treningu funkcjonalnym.

Strefy funkcjonalne made by Pavigym

W wyniku dalszego rozwoju w 2010 roku rozpoczęto prace nad zastosowaniem elektroniki w podłogach (czujniki nacisku, światła LED). W ten sposób narodził się pierwszy system podłóg interaktywnych (Flooring Solutions 3.0). Pavigym stała się firmą, która była w stanie zaspokoić potrzeby dowolnego klubu w zakresie stref funkcjonalnych dostarczając estetyczne, wysokiej jakości oraz innowacyjne podłogi – pasywne, aktywne oraz interaktywne.
Zwieńczeniem tych działań było wprowadzenie na rynek najbardziej innowacyjnego i kompleksowego rozwiązania do treningu grupowego – zintegrowanej platformy treningowej PRAMA.

Aktualnie Pavigym jest firma globalną. Kwatera główna mieści się w Alicante (Hiszpania). Posiada sześć własnych biur zagranicznych oraz 65 dystrybutorów działających łącznie w 93 krajach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *