Absolutny must have: Functional Trainer

Kończąc temat oferty sprzętu firmy Keiser, chcielibyśmy jeszcze zwrócić uwagę na urządzenie siłowe z oporem pneumatycznym. To nasz hit sprzedaży w tej grupie produktów. Nazywa się Functional Trainer i jest absolutnym „must have” w każdym obiekcie treningowym czy rehabilitacyjnym.

Maszyna ta jest urządzeniem wyciągowym z nastawnymi ramionami, posiadającym swoje odpowiedniki wśród tradycyjnego sprzętu tego typu z oporem grawitacyjnym. Trzeba zaznaczyć, że urządzenia wyciągowe generalnie charakteryzują się tym, że pozwalają na wykonywanie wielu różnorodnych ćwiczeń. Jednak dopiero zastosowanie w nich oporu pneumatycznego znacznie rozszerza ich możliwości treningowe. Dzięki wyeliminowaniu szkodliwych zjawisk, jak np. inercja obciążenia, możliwe jest nie tylko bardzo efektywne i bezpieczne wykonywanie podstawowych elementów treningu siłowego, takich jak trening siły i kształtowania sylwetki/masy, ale także jego pozostałych i niezwykle istotnych komponentów: prędkości, wytrzymałości mięśniowej oraz być może najważniejszego z nich – treningu mocy.

Charakterystyka urządzenia Functional Trainer

  • Możliwość wykonywania ruchów z dużą prędkością i pod znacznym obciążeniem, zarówno w ich fazie koncentrycznej, jak i ekscentrycznej;
  • Wykonywany ruch odbywa się ze stałą wartością uprzednio ustawionego oporu – niezależnie od jego prędkości , kierunku i płaszczyzny (eliminacja inercji obciążenia);
  • Urządzenie wyposażone jest w dwa niezależne, regulowane ramiona (o dużym zakresie), do których można podczepiać różnego rodzaju akcesoria. Zarówno te oferowane przez firmę Keiser, jak i pochodzące od niezależnych dostawców. Konstrukcja cokołu umożliwia także efektywne wykorzystanie specjalnej ławki treningowej „Functional Trainer Bench”;
  • Sterowanie obciążeniem odbywa za pomocą przycisków umieszczonych w kolumnie maszyny. Praktycznie zerowe obciążenie początkowe oraz możliwość zwiększania obciążenia o zaledwie 0,1 kg;
  • Urządzenie ma wbudowany odpowiedni moduł, który nie tylko wyświetla wartości, takie jak np. moc max., moc chwilowa czy aktualnie ustawiony opór, ale także umożliwia przeprowadzanie różnego rodzajów testów. Ich celem jest wyznaczenie wartości pewnych parametrów niezbędnych do przygotowania i efektywnego wykonywania różnego rodzaju treningów celowych – siły, masy, mocy, prędkości, wytrzymałości mięśniowej oraz wielu wielu innych.

Functional Trainer dostarczany jest w dwóch wariantach: kotwiony do podłogi za pomocą śrub
lub wolnostojący z wykorzystaniem specjalnej podstawy.

Istnieje możliwość podwyższenia kolumny urządzenia o 30 cm poprzez zastosowanie dodatkowego cokołu. Producent dostarcza urządzenie również w wersji 3-stanowiskowej (Triple Trainer).

Functional Trainer znakomicie sprawdza się w studiach/strefach treningu personalnego czy funkcjonalnego, centrach rehabilitacji oraz ośrodkach sportowych. Stanowi bardzo efektywne i bezpieczne narzędzie także dla osób amatorsko uprawiających różnego rodzaju dyscypliny sportowe – nawet takie jak boks.

Oferta handlowa obejmuje także pokrewne urządzenie wyciągowe z oporem pneumatycznym o nazwie Performance Trainer. Jest one mocowane do ściany i przypomina klasyczna maszynę stosową Single Cable Station.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *